Škola v přírodě

Zámek Spálené Poříčí nabízí své podkroví k ubytování školním výletníkům. Celoročně se zde může ubytovat 64 osob najednou.

Zámek Spálené Poříčí nabízí své podkroví k ubytování školním výletníkům. Celoročně se zde může ubytovat 64 osob najednou.

Podkroví je zařízené s ohledem na potřeby škol v přírodě klasickým penzionovým způsobem. Standardním vybavením pokojů jsou lůžkoviny, povlečení, šatní skříň a noční stolek. Krom 5 dvoulůžkových, 6 třílůžkových a 9 čtyřlůžkových pokojů se v podkroví nachází i společné sociální zařízení a pokoj pro 3 osoby s vlastním WC a koupelnou, který je primárně určený pro zdravotníka. Nechybí zde ani oblíbené čajové kuchyňky včetně nádobí a velká místnost, která funguje jako klubovna, herna či místo společného setkávání vhodné i k pořádání přednášek. V této místnosti je rovněž vybudován bar a kuchyňská linka s dřezem.
Ve stejném křídle zámku o patro níže se nacházejí nově vybavené třídy s polohovatelným nábytkem dle potřeb věku žáků. Volně k dispozici je úschovna kol, koloběžek či běžek v přízemí budovy a taktéž celá zámecká zahrada.

Výhodou je, že ani tělocvična vám zde nebude chybět, neboť si ji můžete pronajmout, stejně jako hřiště, které je součástí sousední základní školy. Ta se vám ráda postará o stravování ve své školní jídelně. O pitný režim během celého pobytu se však staráme my.

Zámek uzavírá nádvoří s plotem a bránou, za kterou se rozprostírá kompletní občanská vybavenost malého města. Zámek se tedy nachází v centru města, přesto však v klidném a bezpečném prostředí, které je snadno dostupné i autobusovou dopravou.

Po předchozí domluvě je možné zařídit spolupráci s lékařem či zubařem. Ve městě je taktéž lékařská pohotovost.

V rámci environmentální výchovy je doporučujeme využít programové nabídky Ekocentra Spálené poříčí.

Nejlepší je k nám zavítat autobusem v počtu 50 osob kdykoliv od jara do podzimu, kdy jezdí cyklobus Brdy, který je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.
Wi-fi je v celé budově zámku zdarma.

Platební karty nepřijímáme.

Ubytování (včetně doplňkových služeb či pronájmu) je možné platit hotově či fakturou.
Tipy na zajímavé výlety v okolí Spáleného Poříčí naleznete zde.